Vi behöver ditt godkännande

GDPR står för General data protection regulation, på svenska Allmänna Dataskyddsförordningen gäller som lag i alla EU:s medlemsländer från och med den 25 maj 2018 – därför behöver vi ditt godkännande för att få fortsätta skicka dig information.

Vietnamesiska föreningen samlar in, använder och lagrar dina personuppgifter genom ditt medlemskap och deltagande i föreningens olika aktiviteter. Vi lagrar all data på ett säkert sätt och använder den endast för att kunna skicka ut föreningens evenemangsinbjudningar/ nyhetsbrev eller kommunikation i olika aktiviteter.  Skulle du välja att avregistrera dig kommer vi ta bort din personliga data i våra register och från våra e-postlistor, skickar du ett mail till info@hoinguoivietstockholm.org .

Annars förutsätter vi att du ger oss ditt samtycke.

Vänliga hälsningar

Vietnamesiska föreningen i Stockholm

BÌNH LUẬN

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.